DOLAR 33,0413 0.03%
EURO 35,9758 -0.09%
ALTIN 2.566,21-0,12
BITCOIN 21229115,39%
Konya
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, yeni memurlarla bir ortaya geldi
  • Konya Haber
  • Konya Haber
  • Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, yeni memurlarla bir ortaya geldi

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, yeni memurlarla bir ortaya geldi

ABONE OL
Ocak 8, 2024 13:24
Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, yeni memurlarla bir ortaya geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde farklı durumlarda vazife yapacak yeni memurlarla bir ortaya geldi.

Büyükşehir Belediyesi Taş Bina Kültür ve Sanat’ta düzenlenen programda konuşan Lider Altay, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın, “Bir başşehir her vakit başkenttir” kelamına ve ” Konya‘nın her vakit söyleyecek kelamı vardır” kelamına vurgu yaparak konuşmasına başladı. Lider Altay, “Biz de bugün belediyecilik manasında Konya‘nın kelam sahibi olması için büyük bir efor sarf ediyoruz. 240 binden fazla üyesi olan, dünya üzerinde 5 milyardan fazla insanı temsil eden ve Birleşmiş Milletler nezdinde lokal idarelerin resmi sözcüsü kabul edilen Dünya Belediyeler Birliği Başkanlığı’nı bir yıl boyunca yürütüyor olmaktan büyük bir memnunluk duyuyorum. Bununla birlikte Moğolistan’dan Bosna-Hersek’e kadar 30 ülkeden 1.200’e yakın üyenin bulunduğu, merkezi İstanbul’da bulunan Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanlığı’nı yürütüyoruz. Buradan yola çıkarak ‘ Konya Modeli Belediyecilik’ anlayışını hem literatüre kazandırmak hem Türkiye’de, bölge coğrafyamızda ve dünyadaki belediyelere örnek olmak için uğraş sarf ediyoruz. Bugün lokal idare anlayışından tüm Türkiye’de bölgemizde ve dünyada herkes, Konya‘nın ne yaptığını, nasıl tahliller ürettiğini, nasıl projeler ürettiğini merak ediyor, ilgiyle takip ediyor. Bundan büyük bir memnunluk ve onur duyuyoruz. Bunu Büyükşehir Belediye Lideri olarak tek başıma benim başarmam mümkün değil, ardımda sırtımı yasladığım kocaman bir ordu var. Sizler de bu ordunun yeni neferlerisiniz” diye konuştu.

“Bu onuru ömrüm boyunca taşıyacağım”

Konya Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ’nin 10 bin çalışanıyla 42 bin kilometrekarelik alanda takdire şayan hizmetler ürettiğini vurgulayan Lider Altay, “Hizmetlerimiz yalnızca Konya‘yla hudutlu değil. Geçtiğimiz yılın en acı felaketi olan 6 Şubat sarsıntılarında Hatay’da yaptıklarımız taraflı-tarafsız herkes tarafından takdir edildi. Oradaki arkadaşlarımızla birlikte geçirdiğimiz müddette gördük ki kurum aidiyeti, çalışma ahlakı, insan kaynağı her şeyden çok daha kıymetli. Konya

“Konya’da geçmişten itibaren hizmet eden bir grup ruhu oluştu”

Belediyeciliğin bir kültür olduğunu kaydeden Lider Altay konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Geçmişten itibaren Konya belediyeciliği, 1989 yılında başlayan ruhla hatta onun da öncesinde birlik beraberlik içinde çalışma kültürünü geliştiren, kente hizmet etmek için gayret gösteren bir grup ruhu oluşturdu. Bilhassa bu devirde ilçe belediyelerimizle oluşturduğumuz uyum işlerimizi çok kolaylaştırdı. Prensipli hale getirdi ve keyifli bir çalışma ortamı oluştu. Bu işlerin devam edebilmesi için insan kaynağımızı daima yenilmememiz gerekiyor. Onun için sizler, bizlerin yeni kadro arkadaşlarısınız. Bu muvaffakiyete büyük katkı sağlayacağınıza ben yürekten inanıyorum. Bu türlü genç arkadaşlarımızla birlikte olmaktan büyük bir memnunluk duyuyorum.”

“Hiçbir vakit Konya Büyükşehir Belediyesi çalışanı olduğumuzu unutmayacağız2

Belediyecilik yapmanın ehemmiyetinden bahseden Lider Altay, “Hem çocuklarımıza helal rızık götürüyoruz hem de bu dünyamıza ve öbür dünyamıza ilişkin kazanımlar elde ediyoruz. Bir canlıyı kurtarmak, birine yardım etmek bütün bu sisteme dahil olmak Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı tüm güzel işlere ortak olmak manasına geliyor. Bence bütün çalışmalarınızın merkezine bunu koymanız lazım. Ayrıyeten bizim varlığımızın tek bir sebebi var arkadaşlar; bu kentin nüfusu 2 milyon 300 bin olmasa, 31 ilçesi olmasa buradaki çalışana de gereksinimimiz olmayacaktır. Hasebiyle veli nimetinizin vatandaşlar olduğunu asla unutmayın. Sıkıntı vakitler olacak fakat biz her vakit nezaketi, zarafeti ve üzerinde taşıdığımız üniformanın hakkını kesinlikle vermek zorundayız. Biz hiçbir vakit Konya Büyükşehir Belediyesi çalışanı olduğumuzu unutmayacağız. Buradaki bütün insanlara birebir standartta hizmet üretmek zorundayız. Konya merkezdeki standardımız neyse Yunak’taki, Çeltik’teki, Halkapınar’daki, Emirgazi’deki standardımız da o olmak zorunda. Bizi güçlü ve büyük kılan da esasen bu. Onun için daima birlikte çok çalışacağız ve Konya’mıza hizmet edeceğiz” sözlerini kullandı.

“Konya sıradan bir kent değil”

“Bu kent Hazreti Mevlana’nın kenti. Dolaştığınız sokaklarda Hazreti Mevlana’nın, Sadreddin Konevi’nin, Sultan Alaaddin’in, Sultan Kılıçarslan’ın ayak izleri var” diyen Lider Altay, “Onlarla tıpkı yerlerde bulunuyorsunuz. Hasebiyle onlara layık olmak üzere de bir sorumluluğumuz var. Onlara hürmet göstermek üzere de bir sorumluluğumuz var. Her kente hizmet değerlidir fakat Konya Selçuklu’nun Darü’l-Mülkü, insanların bir şey atfettikleri bir kent. Konya’nın bir kimliği var, Konya sıradan bir kent değil. Konya’nın bir sorumluluğu var, Konya’nın bir misyonu var. Bunu unutmayın. Onun için çok daha dikkatli olmak zorundayız. Ben bunu daima birlikte başaracağımıza inanıyorum. Biz bir aileyiz. Bu ailenin bir ferdi olmak bizim için de değerli sizin için de kıymetli” kelamlarıyla konuşmasını tamamladı. – KONYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

backlink satın al