Konya‘nın Karapınar ilçesinde Kızılay tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına vatandaşlar ağır ilgi gösterdi.
Karapınar’da Kızılay tarafından Cumhuriyet Meydanında gezici tır ile 5 gün süren kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi. Kampanyaya din vazifelileri, eğitim topluluğu, esnaflar ve vatandaşlar ağır ilgi gösterdi. 5 gün süren kampanya müddetince 279 ünite kan bağışı yapıldı. Ayrıyeten 29 kişi de kök hücre bağışında bulundu. Daima kan bağışında bulunan kimi vatandaşlara ise gümüş ve bronz madalyaları da verildi.
Sürekli kan bağışçısı olan Durmuş Yarımoğlu, “Fırsat buldukça kan bağışında bulunuyorum. Kan bağışı yaparak hem sıhhatimi koruyorum hem de bir hayat kurtarmaktan memnunluk duyuyorum. Sıhhati yerinde olan herkesi kan bağışında bulunmaya davet ediyorum” sözlerini kullandı. – KONYA
GÜNDEM
27 Temmuz 2024SPOR
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024SPOR
27 Temmuz 2024SPOR
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.