Konya‘nın Beyşehir ilçesinde, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki zelzelelerde hayatını kaybeden vatandaşlar için anma programı düzenlendi.
Beyşehir Bayan Dayanışma Derneği tarafından kent merkezinde düzenlenen programda Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi. İştirakçilere lokma ikram edildi.
Beyşehir Belediye Lideri Adil Bayındır, “Orada kaybettiğimiz kardeşlerimize rahmet diliyorum. Kurtarma gruplarımız o an oradaydı, devletimiz oradaydı, bütün sivil toplum örgütleri oradaydı, belediyeler oradaydı, halkımız oradaydı. Allah bir daha vermesin.” dedi.
Beyşehir Bayan Dayanışma Derneği Lideri Saniye Göker ise zelzelenin yaşanmasının çabucak akabinde Beyşehir’de tüm bayanlar, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları olarak depremzedelere yardım ulaştırabilmek için seferber olduklarını anlattı.
Programa, İlçe Müftüsü Veysel Kükrek, derneğin idare konseyi üyeleri, dernek üyesi bayanlar, kurum amirleri, siyasi parti ilçe liderleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, ilçe belediye lider adayları, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
GÜNDEM
27 Temmuz 2024SPOR
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024SPOR
27 Temmuz 2024SPOR
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.