Ermenistan sınırda durumu gerginleştirmeye çalışıyor

Azerbaycan’dan Ermenistan ile gerginlik açıklaması

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan askerlerinin, iki ülke sınırının Kelbecer istikametindeki Azerbaycan mevzilerine havan topları ve büyük çaplı silahlardan ateş açtığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 2 Haziran akşam saatlerinden 3 Haziran gece saatlerine kadar Kelbecer ilinin Zeylik ve Yellice köyleri istikametindeki Azerbaycan mevzilerinin Ermeni birliklerce ateş altına alındığı bildirildi.

Açıklamada, Ermenistan birliklerinin havan topu ve büyük çaplı silahlarla ateş açtığı, Azerbaycan birliklerinin de derhal misillemede bulunduğu kaydedildi.

Azerbaycan askerleri arasında can kaybının bulunmadığı belirtilen açıklamada, “Ermeni tarafı, kendi kamuoyunun dikkatini iç süreçlerden uzaklaştırmak için büyük çaplı silahlar kullanarak sınırdaki durumu gerginleştirmeye çalışıyor. Provokasyonların tüm sorumluluğu Ermenistan yönetimindedir.” ifadeleri yer aldı.

“ERMENİSTAN, AZERBAYCAN MEVZİLERİNE ATEŞ AÇTI”

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından dün yapılan açıklamada, Ermenistan ordusuna bağlı birliklerin, sınırdaki Azerbaycan mevzilerine ateş açtığı duyurulmuştu.

Açıklamada, Azerbaycan askerlerinin de misillemede bulunduğu ifade edilmişti.
Related Posts

Bir cevap yazın